Showing all 7 results


Co je to smíšená až mastná pleť?

Mastná pleť je typ pleti, který vykazuje nadbytek kožního mazu po celé ploše obličeje. Maz není nic jiného než tuk vylučovaný pokožkou – mastná, voskovitá hmota, produkovaná mazovými žlázami na těle. Chrání pokožku a pečuje o ni.

Smíšená pleť vykazuje zvýšenou produkci mazu v jednotlivých partiích obličeje, zejména na čele, nosu a bradě (T-zóna). Zbylá místa na obličeji jsou spíše normální až suchá.

Typ pleti je daný geneticky a závisí na individuální produkci mazu na obličeji a dalších částech těla jako jsou záda a dekolt. Kromě vrozených predispozic ovlivňují míru produkce mazu také faktory jako hormonální rovnováha, stravovací návyky a stres.

01 Combination And Oily Skin First Picture (1)
02 Rose Model Second Picture

Jak rozpoznám smíšenou až mastnou pleť?

Smíšenou až mastnou pleť poznáte podle nadměrné produkce mazu a podle lesku v oblasti T-zóny nebo po celém obličeji. Smíšená až mastná pleť často vykazuje zvětšené póry a nečistoty.

Odumřelé kožní buňky nebo špína mohou zanášet póry. Výsledkem je omezený odtok mazu, který se shromažďuje, a tvoří se uzavřené nebo otevřené černé tečky (komedony).

Otevřené komedony, které se na povrchu pleti můžou zbarvit do černa (černé tečky), můžete rozeznat jako malé černé body na čele, nosu a bradě. Pokud se postižené místo vlivem bakterií zanítí, vznikají pupínky.

Jak se mám o smíšenou až mastnou pleť starat?

Pro péči o smíšenou až mastnou pleť se často používají agresivní produkty s obsahem alkoholu, který vysušuje. Po nějaké době může taková péče vyvést z rovnováhy produkci mazu u pokožky, která je ve skutečnosti zdravá. Příliš vyživující produkty péče o pleť mohou pokožku rychle přetížit nebo podpořit její znečištění.

Takže je to o rovnováze!

Na čištění pleti byste měli používat jemné produkty s očistnými účinky. Odstraňují nadbytečný maz, špínu a odumřelé kožní buňky.

Po čištění je třeba tento typ pleti znovu promastit lehkým denním a nočním krémem. Produkty péče o pleť s dobrým složením obsahují kromě pečlivě vybraných olejů další složky, které například redukují zanícení a udržují kožní flóru v rovnováze.

Řada ROSE obsahuje ingredience jako růžovou vodu nebo výtažek z růže keltské. Jejich posilující a antibakteriální vlastnosti redukují nečistoty. Olej z plané růže je také optimální ingrediencí pro péči o pleť tohoto typu –⁠ snadno se vstřebává, regeneruje pleť a pečuje o suchá místa, která jsou zatěžována nečistotami.

03 Rose Packshot Thrid Picture