ROSE Pure-Balance

Ilu Rose Categoty

Showing all 4 results

Novinka
Novinka
Novinka
Novinka

Novinka
Od: 3.499,95  2.799,99 
Novinka
2.599,96  2.099,99 

Co je to smíšená až mastná pleť?

Mastná pleť je typ pleti, který vykazuje nadbytek kožního mazu po celé ploše obličeje. Maz není nic jiného než tuk vylučovaný pokožkou – mastná, voskovitá hmota, produkovaná mazovými žlázami na těle. Chrání pokožku a pečuje o ni.

Smíšená pleť vykazuje zvýšenou produkci mazu v jednotlivých partiích obličeje, zejména na čele, nosu a bradě (T-zóna). Zbylá místa na obličeji jsou spíše normální až suchá.

Typ pleti je daný geneticky a závisí na individuální produkci mazu na obličeji a dalších částech těla jako jsou záda a dekolt. Kromě vrozených predispozic ovlivňují míru produkce mazu také faktory jako hormonální rovnováha, stravovací návyky a stres.

01 Combination And Oily Skin First Picture (1)
02 Rose Model Second Picture

Jak rozpoznám smíšenou až mastnou pleť?

Smíšenou až mastnou pleť poznáte podle nadměrné produkce mazu a podle lesku v oblasti T-zóny nebo po celém obličeji. Smíšená až mastná pleť často vykazuje zvětšené póry a nečistoty.

Odumřelé kožní buňky nebo špína mohou zanášet póry. Výsledkem je omezený odtok mazu, který se shromažďuje, a tvoří se uzavřené nebo otevřené černé tečky (komedony).

Otevřené komedony, které se na povrchu pleti můžou zbarvit do černa (černé tečky), můžete rozeznat jako malé černé body na čele, nosu a bradě. Pokud se postižené místo vlivem bakterií zanítí, vznikají pupínky.

Jak se mám o smíšenou až mastnou pleť starat?

Pro péči o smíšenou až mastnou pleť se často používají agresivní produkty s obsahem alkoholu, který vysušuje. Po nějaké době může taková péče vyvést z rovnováhy produkci mazu u pokožky, která je ve skutečnosti zdravá. Příliš vyživující produkty péče o pleť mohou pokožku rychle přetížit nebo podpořit její znečištění.

Takže je to o rovnováze!

Na čištění pleti byste měli používat jemné produkty s očistnými účinky. Odstraňují nadbytečný maz, špínu a odumřelé kožní buňky.

Po čištění je třeba tento typ pleti znovu promastit lehkým denním a nočním krémem. Produkty péče o pleť s dobrým složením obsahují kromě pečlivě vybraných olejů další složky, které například redukují zanícení a udržují kožní flóru v rovnováze.

Řada ROSE obsahuje ingredience jako růžovou vodu nebo výtažek z růže keltské. Jejich posilující a antibakteriální vlastnosti redukují nečistoty. Olej z plané růže je také optimální ingrediencí pro péči o pleť tohoto typu –⁠ snadno se vstřebává, regeneruje pleť a pečuje o suchá místa, která jsou zatěžována nečistotami.

03 Rose Packshot Thrid Picture