FAQ – SLOŽKY

Obsahují vaše produkty složky v bio kvalitě?

U všech našich produktů klademe velký důraz na kvalitu a původ surovin. Používáme cenné oleje, výtažky a další aktivní složky, které pocházejí z certifikovaného organického pěstování, kdykoli je to možné. Podle hvězdičky (*bio) v seznamu INCI příslušného produktu na našem webu nebo na obalu můžete sledovat, které přísady pocházejí z ekologického pěstování.

Jakým způsobem je vypočten obsah přírodních složek produktu?

Obsah přírodního původu ve směsi se vypočítá podle normy ISO 16128 a udává procento všech přírodních složek a složek s přírodním původem ve výrobku. Pro výpočet obsahu přírodního původu v určitém produktu se procenta jednotlivých složek vynásobí indexem přirozeného původu a výsledky se sečtou. Index přirozeného původu suroviny se pohybuje mezi 0 a 1. Přírodní složky, jako je rostlinný olej, mají index 1, zatímco čistě syntetické složky, jako je silikonový olej, mají index 0.

Proč nejsou všechny vaše produkty 100% přírodní?

Přirozenost je součástí naší DNA. Proto se snažíme vyvíjet produkty s nejvyšším možným obsahem přírodních složek. Naše produkty v současné době obsahují 98 % přírodních složek. Jedná se o nepatrný rozdíl, který nám pomáhá nabízet produkty ve vysoké senzorické kvalitě a také pomáhá při zachování originální receptury.

Obsahují vaše produkty deriváty PEG?

Zavázali jsme se, že v našich nově vyvinutých recepturách nebudeme deriváty PEG používat.
V souladu s naším posláním neustále pracujeme na tom, aby byly vzorce produktů, které jsou na trhu již nějakou dobu, přirozenější – aby také v budoucnu neobsahovaly PEG.

Obsahují vaše produkty fenoxyethanol?

Fenoxyethanol je široce používaný kosmetický konzervační prostředek, který je považován za bezpečný až do koncentrace 1%. Vyhýbáme se používání fenoxyethanolu jako konzervační látky při vývoji receptur nových produktů z osobního přesvědčení. Někdy se však stáne, že jedna účinná látka musí být konzervována fenoxyethanolem. V těchto případech kontaktujeme dodavatele, abychom zjistili, jestli je stejná složka k dispozici i s náhradním konzervačním prostředkem. Protože to v minulosti nebylo vždy možné, objevuje se fenoxyethanol občas v seznamech složek produktů. Aby byly výrobky, které jsou na trhu již nějakou dobu, ještě přirozenější a v souladu s naším posláním, budou rovněž postupně přeformulovány tak, aby neobsahovaly fenoxyethanol.

Obsahují vaše produkty oxid titaničitý?

Oxid titaničitý je bezpečná a široce používaná látka, která se vyskytuje také v přírodní kosmetice. Pro lesklé částice nebo barevné pigmenty v našich výrobcích často používáme oxid titaničitý. Pochází z minerálu, a tudíž z přírodního zdroje.

Nepoužíváme oxid titaničitý v nanočásticích, protože jsou sporné. Údaje ze studie naznačují, že tyto nanočástice mohou částečně proniknout kůží nebo způsobit poškození plic, pokud je pravidelně inhalováno velké množství. V našich výrobcích je oxid titaničitý vždy součástí pevné sloučeniny a je obsažen v matrici směsi, takže lze vyloučit jakékoli riziko vdechnutí.

Obsahují vaše výrobky parabeny?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji nových produktů parabeny, silikony, minerální oleje/ minerální vosky nebo mikroplasty (jak je definuje UNEP 2015). Všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody najdete zde.

Používáte ve svých přípravcích minerální oleje nebo minerální vosky?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji našich produktů minerální oleje/ minerální vosky nebo mikroplasty (podle definice UNEP 2015). Zde najdete všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody.

Obsahují vaše výrobky silikony?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji nových produktů parabeny, silikony, minerální oleje / minerální vosky nebo mikroplasty (jak je definuje UNEP 2015). Všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody najdete zde.

Aby byly výrobky, které jsou na trhu nějakou dobu, ještě přirozenější a v souladu s naším posláním, budou také postupně přeformulovány tak, aby neobsahovaly silikony.

Obsahují vaše výrobky pevné mikroplasty?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji našich produktů minerální oleje/ minerální vosky nebo mikroplasty (podle definice UNEP 2015). Zde najdete všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody.

Jaké parfémy obsahují vaše produkty?

Veškerá parfemace pochází z přírodních esenciálních olejů. Ty jsou pečlivě vybírány tak, abyste si díky uklidňující vůni našich produktů mohli naplno vychutnat čas pro sebe. Pokud máte alergii na parfémy, na všech etiketách i na našich webových stránkách naleznete seznam alergenů.


Zpět na FAQ