FAQ – VŠEOBECNÁ PÉČE A PÉČE O PLEŤ

Jsou vaše produkty vhodné pro všechny typy pleti?

Naše řada COCOS byla speciálně vyvinuta pro potřeby normální až suché pokožky. Produkty z této řady pleť vyživují, čistí a podporují její každodenní regeneraci.

Naše řada CARA byla speciálně vyvinuta pro potřeby normální až citlivé pokožky. Tato řada pomáhá posílit kožní bariéru a chrání ji před škodlivými vlivy znečištěného ovzduší díky regeneračním, uklidňujícím a antioxidačním složkám.

Naše řada ALOÉ byla speciálně vyvinuta pro potřeby normální až dehydratované pokožky. Hydratační a povzbuzující účinky dodávají Vaší pleti zdravý lesk a přirozený jas.

Naše řada ROSE byla speciálně vyvinuta pro ty, kteří mají smíšenou až mastnou pleť. Svým složením, které čistí a dodává pleti rovnováhu, pomáhá regulovat produkci kožního mazu a dosáhnout sjednocené pleti.

Naše řada Boosters byla speciálně vyvinuta pro všechny typy pleti. Jejich lehká, rychle vstřebatelná receptura je zcela bez parfemace. Tato vysoce koncentrované séra umožní sestavení vlastní individuální rutiny, která řeší konkrétní problémy pleti.

A protože víme, že existují i jiné typy pleti s různými potřebami, pracujeme na jiných řadách. Tak nás nezapomeňte sledovat!

Jsou vaše produkty vhodné pro každého?

Kromě testu bezpečnosti prováděného v souladu s předpisy EU je snášenlivost pokožky všech našich výrobků testována společností Dermatest GmbH – externím nezávislým zkušebním ústavem, což znamená, že výrobky jsou dermatologicky testovány na normální nebo citlivé pokožce (toto platí pouze pro naši řadu CARA). V současné době byly všechny naše výrobky hodnoceny známkou nejvyšší kvality jako „excelentní“. Pro další informace o testování našich produktů nás můžete kontaktovat zde.

Vezměte prosím na vědomí, že naše výrobky jsou určeny pro zdravou pokožku. Máte-li kožní alergii, sklon k tvorbě akné, nebo trpíte-li některými jinými dermatologickými potížemi, najděte si prosím čas, abyste si pozorně pročetli složení daných produktů předtím, než je použijete. Všechny relevantní informace najdete na obalu produktu a na našich webových stránkách na stránce o produktu. V případě pochybností konzultujte prosím se svým dermatologem. Chcete-li naše produkty používat pro kojence či batolata, prosím poraďte se před použitím přípravku s dětským lékařem. Pokud jste těhotná, doporučujeme před použitím jakéhokoliv z našich produktů konzultaci s vaším gynekologem.

Jsou vaše produkty komedogenní?

Termín komedogenní označuje látky, které mohou ucpat póry a tím podporovat nečistoty. Na internetu existují různé seznamy složek, zejména olejů, u nichž existuje podezření, že jsou komedogenní. Důraz je zde kladen na „pravděpodobnost“, protože neexistují přesvědčivé důkazy. Mnoho z těchto klasifikací je založeno na zastaralých testovacích metodách.

Pokožka každého jednotlivce je navíc specifická a na některé přísady reaguje odlišně. I když je jedna složka klasifikována jako potenciálně komedogenní, neznamená to, že se to týká celé receptury. Jemně vyvážené produkty v našich kosmetických řadách jsou speciálně vyvinuty pro různé typy pleti a jsou navrženy tak, aby nebyly komedogenní. I dodatečný dermatologický test také kontroluje tento faktor.

Poznámka: Pokud je vaše pokožka náchylná k poškozením a pupínkům, jsou pro vás tou nejlepší volbou naše řady ROSE a ALOÉ. Všeobecně je mírné, ale účinné denní čištění nezbytné pro každý typ pleti, aby se zabránilo ucpání pórů mastnými a přísadami v krémech.

Jaká je trvanlivost vašich produktů?

Neotevřené produkty mají trvanlivost 30 měsíců. Většina našich produktů vydrží až šest měsíců po jejich otevření. Na obalech všech našich produktů najdete symbol s uvedenou dobou expirace. Tento symbol udává, jak dlouho můžete daný produkt po otevření používat.

Obsahují vaše produkty alkohol?

U našich produktů jsme se rozhodli úplně vyhnout používání ethanolu (INCI = Alkohol, denat. alkohol), protože ten může za určitých okolností pokožku vysušit – záleží to však na koncentraci a složení receptury. Pokud vás zajímá, proč se v seznamu INCI objevuje u některých našich produktů slovo „alkohol“: záměrně používáme k pokožce přátelský cukr a mastné alkoholy, protože mají na pokožku pečující a hydratační účinky. Jedním příkladem toho je cetearyl alcohol.

Je jen několik málo výjimek, kdy na seznamu INCI najdete fenoxyethanol nebo isopropylalkohol. Tyto látky nepoužíváme jako konzervační látky při vývoji receptur nových produktů. Někdy se ale stane, že jedna účinná látka je k dispozici pouze s fenoxyethanolem jako konzervační látkou. Obsah alkoholu je v konečném produktu velmi nízký a hydratační přísady, jako je panthenol, vyrovnávají možný dehydratační účinek.


Zpět na FAQ