FAQ – SNÁŠENLIVOST S POKOŽKOU

Jsou vaše produkty baleny udržitelně?

Jako společnost šetrná k životnímu prostředí si uvědomujeme, že naše výrobky a zejména odpad z obalů mají nepříznivý dopad na životní prostředí. Proto pracujeme na udržitelnějších a inovativnějších řešeních u obalů, abychom co nejvíce minimalizovali náš dopad na životní prostředí. Tyto změny však trvají dlouhou dobu: vždy se musíme ujistit, že dodržujeme Evropské směrnice o obalech (94/62/ES) a že naše směsi zůstávají v novém obalu stabilní a dobře chráněné. U našich některých obalů již používáme plast (recyklovaný po spotřebiteli) a snažíme se trvale zvyšovat podíl recyklovaného plastu. V roce 2021 začneme implementovat toto pravidlo, aby se skládaly z přibližně 60% PCR, pro všechny tuby. Kromě toho budeme používat recyklovaný papír, kdekoli je to možné, aby všechny skládací krabice dosáhly našeho cíle 93% recyklovaného papíru v roce 2021. Naše současné přepravní boxy i výplňový materiál jsou vyrobeny jen z recyklovaného papíru a mají certifikát FSC (Forest Stewardship Council ®). Pro naše obaly používáme také sklo. Ve srovnání s plastem se sklo snadněji recykluje a lze jej recyklovat nekonečně mnohokrát. Bohužel nemůžeme použít sklo na výrobky určené na cestování, pro použití ve sprše, nebo ve vaně – rizika spojená s rozbitím jsou příliš vysoká.

Obsahují vaše produkty silikony?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji nových produktů parabeny, silikony, minerální oleje/ minerální vosky nebo mikroplasty (jak je definuje UNEP 2015). Všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody najdete zde.

Obsahují vaše produkty mikroplasty?

Z osobního přesvědčení jsme se rozhodli nepoužívat při vývoji našich produktů minerální oleje/ minerální vosky nebo mikroplasty (podle definice UNEP 2015). Zde najdete všechny informace o filozofii ingrediencí HelloBody.
Zpět na FAQ