Beach vibes: 5 kroků k dokonalému opálení

Léto se kvapem blíží, ale vy nechcete nechcete čekat na dokonalé opálení? Prozradíme vám, jak jej získat ještě před prvními teplými dny a jak se opalovat tak, abyste se vyhnuli stárnutí pleti a udrželi si bronzový look co nejdéle.

Opálení sluší každému, ale přináší s sebou některá rizika, například hyperpigmentaci, předčasné stárnutí pleti a ve vzácných případech i rakovinu kůže. Pokud si chcete dopřát karamelový look bezpečně, doporučujeme dodržovat následující postup.

1) Nepodceňujte vitaminy

Správná příprava těla začíná u zdravé stravy. Betakaronen chrání pokožku před nebezpečným UV zářením a prodlužuje opálení. Najdete jej nejen v tabletách, ale i v mrkvi či v batátech. Skvělý je také vitamin C, který chrání svrchní vrstvu pokožky před poškozením, nebo vitamin E a selen, které omlazují pleť.

2) Začněte s peelingem

Nové, mladé pokožce, která se snadněji opaluje, pomůžete na povrch peelingem. Ten pleťový provádějte 1x–2x týdně v závislosti na vašem typu pleti, tělový scrub můžete provádět až 3x týdně. Po odstranění staré kůže nezapomeňte novou pokožku řádně namazat.

3) Opalte se (bez sluníčka)

Je známý fakt, že opálená pokožka se lépe opaluje. Paradox? Asi ano! S našimi samoopalovacími kapkami TAN to však zvládnete hravě i bez sluníčka. Stačí je podobně jako sérum přidat do krému, nebo aplikovat přímo na čistý obličej. První přirozené výsledky se dostaví již po pár hodinách.

4) Zařaďte ochrannou péči do rutiny

Krém s ochranným faktorem by měla používat každá žena denně, ať už žije ve Španělsku nebo na Islandu. Nebezpečné UV faktory totiž pronikají do kůže v zimě i v létě a dokonce proniknou i skrze sklo. Zařaďte proto krém s SPF do své každodenní rutiny. Doporučujeme naši novinku – ochranný balzám SUN s SPF 25. Můžete jím nahradit denní krém, nebo jej jednoduše aplikovat po něm.

5) Nezapomeňte na péči ,,po”

Po dni stráveném pod paprsky slunce je potřeba pleti dodat tolik potřebnou vláhu. Dehydratující paprsky jí totiž daly dost zabrat! Kromě dostatečného množství vody si dopřejte 2% Hyaluron Booster a váš oblíbený hydratační krém.